Listopad 2013

Jistota ve svém bláznovství

23. listopadu 2013 v 16:29 | M |  Zaprášená hlava
Dnes mi u poslouchání tohoto:


došla jedna věc. Je to tak strašně.. ne divné, ale asi až moc alternativní, neatraktivní. Navíc, někdo, kdo hraje už tak ne příliš rádiově-líbovou hudbu, si na sebe vezme takové hyperextrapřebarvené košile a hraje si jako by nic, vlastně se nic neděje, ale to je právě to. Pro hodně ostatních lidí je to problém, prostě what the hell, divnost nad divnost, fakt divní huliči, dalo by se si pomyslit. Ale oni samotní ne, jsou v pohodě, jistí si tím, co dělají, ať je to sebedivnější.
A připomnělo mi to postavu Allison z Yesmana, která taky dělala všechno, jen pro sebe, nečekala od ničeho žádný zvláštní úspěch. Přesně se mi vybavila takhle scéna, která je vlastně docela podobná s písničkou nahoře ( ↑ (nikdy nevím, které číslo plus alt ty šipky mají, aneb mačkání čísel 5 minut :X )) :

Přesně takové to moc alternativní i pro alternativní věci. Ale tedy k věci, co mi došlo. Říkám si to už vlastně dlouho, být si jistý ve svém bláznovství, to je klíč ke štěstí, možná, alespoň přiblížení, když už ne štěstí, ale dnes jsem si to uvědomila více než když jezdím v tramvaji a snažím se si to opakovat. Proč bych nemohla psát na blog jen tak, nesoustředit se na to, že to nikdo nečete, že je blbé přispívat tak často takové bláboly, ne, prostě fuck it, můžu si tady přispívat cokoliv budu chtít a budu se cítit sebejistě ve svém divném světě, ať už to někoho zajímá nebo ne. Dál si budu číst Kačera Donalda u oběda, mít záchvaty smíchu u Hvězdné brány, mít blbé otázky, vyžívat se v existenciálních myšlenkách a chodit pozérsky s knihou po městě. Možná tímto způsobem najdu i brzy způsob, jak odhalit svou identitu, možná taky ne, ale konečně přestanu tak moc myslet na to, jak je něco blbé nebo ne. Nebo alespoň trochu, první krok se ale taky počítá. -_-
Protě dělat věci jen tak, pro nic, proč ne.
Ona je to úplně obyčejná, nijak těžká na odhalení, myšlenka, ale on n'y pense pas trop souvent.

Fundo mundo moribundo

8. listopadu 2013 v 0:12 | M |  Moje zeměplocha
Ten nadpis asi nic neznamená, ale co už, co taky něco znamená, aneb start hned filosoficky pojat, i když je to vlastně zaseknutí na tom stejném místě, tralalalalalala, vyrostla nám fiala. :D Na tomto článku můžete skvěle pozorovat, že studovat dvě vysoké školy není až tak skvělý nápad, jak by se mohlo zdát, i když pochybuju, že by se to mohlo vůbec někomu jen zdánlivě jevit jako dobrý nápad. I když, pokud nepočítám ty hodiny zoufalství, přemýšlení nad tím, co ještě nemám a kde mám být, tak je to skvělé využití času. Ne, nestěžuju si (haha :D), dělám to dobrovolně, i když uznávám, že mě i trochu nutí špetka cílevědomosti a nějakého..vytření zraku všem těm, kdo mě přesvědčují, že to nemá cenu, které se ještě z posledních sil vzbouzí, i když ani nevím, kde se ve mně tyto pocity vzaly, myslela jsem, že mrtví nemůžou oživnout.
Přesně za den a 6 minut musím odevzdat domácí úkol, který píšu už tři dny. Asi proto, že když popisuju dopady pěstování sóji, mám špatný pocit z toho, že ji taky jím, jenže pak by mi už nezbylo moc jídla ke konzumaci, ale tak s bytím ala zombie už mám zkušenosti, tak proč to neposunout na vyšší level.
Máme kočku. Je to řasový terorista, takže pokud byste mě chtěli někdy navštívit, dejte si přes oči pásku, budete takový double pirát. Ale slepý. :D Někde jsem četla, že pochopení může být taky jiný druh slepoty. Asi jo.
Připadá mi trochu deprimující, že čím dál víc ztrácím svou indentitu, nedokážu si uvědomit, kdo doopravdy jsem, nebo kým chci být. Už si pomalu ani neuvědomuju svou tvář, nevím, jak se mám vnímat. Co přesně je uvnitř? Co je to pravé já? Vím, že podle Hesseho máme nespočetně já, ale já na tohle v mém případě nevěřím, spíš ta jedna podstata je formována okolím, které z ní pak udělají schizofrenika. Nebo tak to alespoň cítím u sebe, nechci tím Hessemu nic vyvracet. Každopádně nedokážu ani nijak specifikovat byť jediné mé já, všechno je takové..nepřemýšlivé, zamlžené, vzdálené, neuchopitlné (c'mon, ještě více přídavných jmen, aneb adjektiv, jak musím dodat, jako student FF! :D ..)
Tak doufám, že budu mít alespoň dva tituly, když už mi stejně po pár měsících v Africe useknou hlavu.
Jdu dodělat ten úkol. Až trochu prostalkeruju naše učitele v is. -_-
Jo! A za měsíc letím do Říma, hahaa: :}} S Bukvou, jak jinak.
Chci žít jako v Pěně dní.

P.S.: Tak jsem zjistila, že moribundo je španělský umírající, to mluví za vše. :D Ve své mysli si tvořím slova, která dokonce mají nějaký reálný význam a ještě k tomu tento. :D ..